Er zijn zoveel soorten quilts en nog veel meer quilten technieken. Voor sommige soorten quilts zijn er verschillende methodes om z’n quilt te maken (bijvoorbeeld “glas in lood” quilts). Ik zoek nog steeds mijn eigen stijl en mijn eigen techniek. Dat is waarom in wil met zoveel manieren experimenteren en elke methode ten minste één keer proberen.
Ik leer nieuwe technieken uit tijdschriften en boeken. Ik koop niet alle boeken die ik wil bekijken, lezen en proberen. Ik leen regelmatig boeken van de bibliotheek van de Quiltersgilde. In de lijst van de boeken die alle leden van de quiltersgilde krijgen heb ik een paar boeken gemarkeerd. Die wil ik wel eens bekijken. Als ik aan een nieuwe techniek toe ben dan ga ik naar de website van Quiltersgilde en vul ik het formulier voor boeken lenen in. Meestal duurt het niet langer dan een paar dagen en heb ik het boek of twee boeken (soms vraag ik 2 boeken tegelijkertijd aan. het zijn wel altijd boeken die om hetzelfde soort quilt gaan of 2 boeken van dezelfde schrijfster) in huis. Je krijg de boeken voor 3 weken en de enige wat je moet betalen zijn de postzegels om de boeken terug te sturen naar de bibliotheek. Je moet niet eens een envelop kopen want ze verzoeken dezelfde envelop te gebruiken. Probeer het zelf eens. Ik raad het echt aan.
Het laatste boek dat ik van de bibliotheek lende was Free-Style Quilts: A “No Rules” Approach bij Susan Carlson. Op het moment dat ik in het dunne boek bladerde wist ik dat ik het werk van Susan al gezien heb. Haar vissen kon niemand vergeten! en inderdaad, ze heeft een artikel voor Quilting Arts geschreven. Over haar vissen.
Toen al heb ik in een kleine quilt van mijn haar methode om met de vrije hand geknipte stukjes stof aan de quilt top te lijmen. Dat is hoe ik de schaduw in mijn schoenen quilt heb gemaakt:
In haar boek demonstreert Susan stap voor stap met afbeelding haar werkwijze. Ze maakt niet alleen vissen met deze techniek maar ook verbazingwekkende portretten.
Ik heb het boek gelezen en begon ik meteen aan mijn eigen vis quilt (hoewel ik nog niet klaar ben met mijn moeder en zoon quilt maar ik heb er altijd zin om een nieuwe quilt te beginnen). Ik was dagen lang bezig om de quilt top te maken. Ik genoot er erg veel om zo met de vrije hand, zonder patroon of sjabloon stoffen en restjes stoffen (Ik heb er dozen van) te knippen en te organiseren. Dat was erg leuk! Maar dan komt de volgende stap… Als je tevreden met de compositie bent moet je alles plakken…
Nou, dat is, eerlijk gezegd, minder leuk. Ik gebruikte SEWLINE – Fabric Glue Pen en alles plakt goed maar je moet er zo veel stukjes plakken en tussendoor je plakkerige vingers af en toe wassen. Het is ingewikkeldere techniek dan ik dacht en Susan Carlson doet het ook nog met lange nagels en franse manicure!
Als een foto meer dan 1000 woorden zegt, vind je dat Susan Carlson’s haar techniek goed kan uitleggen?

Pingback: Quilts geïnspireerd door boeken | Maak iets moois